Пам'ятка для випускників

Поради батькам:

Як допомогти дітям підготуватися до іспитів?

-Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на іспиті, і не критикуйте дитину після іспиту. Переконуйте дитину в тлму, що кількість балів не є досконалим вимірюванням його можливостей. 
-Не підвищуйте тривожність дитини напередодні іспитів - це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно "зірватися".
-Запевняйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.
-Підвищуйте їхню впевненість у собі, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.
-Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов'язаному з перевтомою. 
-Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевантажень, поясніть йому, що він обов'язково повинен чергувати заняття з відпочинком.
-Забезпечте вдома зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
-Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження йому необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
-Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
-Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, досить переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо він не вміє, покажіть йому, як це робиться на практиці. Основні   визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д. 
-Підготуйте різні варіанти тестових завдань з предмета (зараз існує безліч різних збірок тестових завдань). Велике значення має тренаж дитини саме з тестування, адже ця форма відрізняється від звичних йому письмових та усних іспитів.
-Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі і вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що додасть йому спокій і зніме зайву тривожність. Якщо дитина не носить годинник, обов'язково дайте йому годинник на іспит. 
-Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, він повинен відпочити і як слід виспатися.
-Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:
1) пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;
2) уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування - не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться його вписати);
3) якщо не знаєш відповіді на питання або не впевнений, пропусти його і відзнач, щоб потім до нього повернутися;
4) якщо не зміг протягом відведеного часу відповісти на питання, є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш вірогідний варіант.

І пам'ятайте: найголовніше - це знизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.


Поради випускникам:
Підготовка до іспиту
-Спочатку підготуй місце для занять: прибери зі столу зайві речі, зручно розташуй потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці і т.п.
-Можна ввести в інтер'єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картинки в цих тонах або естампи.
-Склади план занять. Для початку визнач: хто ти - "сова" або "жайворонок", і залежно від цього максимально використовуй ранкові або вечірні години. Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні буде вивчатися. Не взагалі: "трохи попрацюю", а які саме розділи і теми. 
-Почни з найважчого, з того розділу, який знаєш найгірше. Але якщо тобі важко "розгойдатися", можна почати з того матеріалу, який тобі найбільше цікавий і приємний. Можливо, поступово увійдеш в робочий ритм, і справа піде.
-Чергуй заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин - перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.
-Не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам'ятати напам'ять весь підручник. Корисно структурувати матеріал за рахунок складання планів, схем, причому бажано на папері. Плани корисні і тому, що їх легко використовувати при короткому повторенні матеріалу.
-Виконуй якомога більше різних опублікованих тестів з цього предмету. Ці тренування ознайомлять тебе з конструкціями тестових завдань.
-Тренуйся з секундоміром в руках, засікай час виконання тестів (на завданнях у частині А в середньому йде по 2 хвилини на завдання).
-Готуючись до іспитів, ніколи не думай про те, що сам не справишся із завданням, а навпаки, подумки малюй собі картину тріумфу.
-Залиш один день перед іспитом на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на найважчих питаннях.
Напередодні іспиту
-Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспись якнайкраще, щоб встати відпочившим, з відчуттям свого здоров'я, сили, "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості і здібності.
-У пункт здачі іспиту ти повинен з'явитися, що не запізнюючись, краще за півгодини до початку тестування. При собі потрібно мати паспорт (не свідчення про народження) і кілька (про запас) гелевих або капілярних ручок з чорним чорнилом.
Під час тестування
-На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер школи і т.д.). Будь уважний! Від того, як ти уважно запам'ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей!
-Бланк відповідей (область реєстрації, самі відповіді і пр.) ти заповнюєш тільки друкованими літерами! Зверни увагу на те, як пишуться деякі букви, наприклад, буква "а". Частина інформації записується у закодованому вигляді, яку тобі скажуть перед початком тестування.
-Екзаменаційні матеріали складаються з трьох частин: А, В, С:
1) у завданнях частини А потрібно вибрати правильну відповідь з декількох запропонованих варіантів. У першій частині бланків відповідей із заголовком "Номери завдань з вибором відповіді із запропонованих варіантів" ти повинен під номером завдання помітити знаком "Х" ту клітинку, номер якої відповідає номеру обраного відповіді.
2) у завданнях частини У відповідь дається у вигляді одного слова або числа. У бланку відповідей для таких завдань є поля з заголовком "Короткі відповіді на завдання без варіантів відповіді для вибору", куди ти акуратно вписуєш свою відповідь (слово або число) поруч з номером завдання (друкованими літерами). Запис формул або математичних виразів, яких словесних заголовків або коментарів не допускається.
3) у завданнях частини З дається розгорнуту відповідь у вигляді рішення задачі або короткого оповідання, які записуються на окремому бланку. Дуже важливо переписати у спеціальне поле у ​​правому верхньому кутку зазначеного бланка індивідуальний номер основного бланка відповідей (рожевого кольору). При цьому ніякі додаткові відомості про вас (прізвище, ім'я, клас) не пишуться в.
-Виправлення в бланку відповідей вкрай небажані. Якщо все-таки виправлення неминучі, то пам'ятай, що їх можна робити тільки в завданнях типу А, використовуючи резервні поля з заголовком "Скасувати помилкових міток". Версії робляться тільки за інструкцією організаторів. Кількість допустимих виправлень - не більше шести.
-У процедурі заповнення бланків можливі деякі зміни, про які вас обов'язково проінформують. -При отриманні результатів тестування ти маєш право ознайомитися з перевіреною роботою і, якщо не згоден з оцінкою, можеш подати апеляцію (протягом 3 днів після оголошення результату) в конфліктну комісію.Кілька універсальних рецептів для більш успішної тактики виконання тестування.
-Зосередься! Після виконання попередньої частини тестування (заповнення бланків), коли ти прояснив всі незрозумілі для себе моменти, постарайся зосередитися і забути про оточуючих. Для тебе повинні існувати тільки текст завдань і годинник, які регламентують час виконання тесту. Поспішай не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитай питання двічі і переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.
-Почни з легкого! Почни відповідати на ті питання, в знанні яких ти не сумніваєшся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ти заспокоїшся, голова почне працювати більш ясно і чітко, і ти увійдеш до робочого ритму. Ти як би звільнишся від нервозності, і вся твоя енергія потім буде спрямована на більш важкі питання.
-Пропускай! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам'ятай: у тексті завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов'язково впораєшся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що ти не дійшов до "своїх" завдань, а застряг на тих, які викликають у тебе труднощі.
-Читай завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що ти намагаєшся зрозуміти умови завдання "за першими словами" і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.
-Думай тільки про поточне завдання! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не пов'язані один з одним, тому знання, які ти застосував в одному (уже, припустимо, вирішену тобою), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватися й правильно вирішити нове завдання. Ця рада дає тобі і інший безцінний психологічний ефект - забудь про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося тобі не по зубах). Думай тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати очки.
-Виключаємо! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє в підсумку сконцентрувати увагу всього на одному-двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато важче).
-Заплануй два кола! Розрахуй час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях ("перше коло"). Тоді ти встигнеш набрати максимум очок на тих завданнях, а потім спокійно повернутися і подумати над важкими, які тобі спочатку довелося пропустити ("друге коло").
-Перевір! Залиш час для перевірки своєї роботи, хоча б, щоб встигнути пробігти очима й помітити явні помилки.
-Угадуй! Якщо ти не впевнений у виборі відповіді, але інтуїтивно можеш віддати перевагу якусь відповідь іншим, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирай такий варіант, який, на твій погляд, має велику ймовірність.
-Чи не засмучуйся! Прагни виконати всі завдання, але пам'ятай, що на практиці це нереально. Враховуй, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень труднощі, і кількість вирішених тобою заду

 




Немає коментарів:

Дописати коментар